2013 m. lapkričio 26 d., antradienis

Vaikams_mokomieji žaidimai

https://www.ck12.org/
http://www.curriki.org/
https://www.khanacademy.org/

Matematikos mokymasis http://mathworld.10monkeys.com/lite/lt/#/intro

http://www.arzinai.lt/

Mokomasis turinys vaikams 
Lietuviu kalba ir gamtos pazinimas
Geriausias Lietuviskas turinys

Knygos EN kalba įgarsintos

E.mokykla, vadovėliai ir kt. http://portalas.emokykla.lt/Puslapiai/Sritisugdymui.aspx
Skaitmeninių mokymo priemonių aprašų saugykla

Vaizdo pamokos

gabių vaikų universitetas

Mokymo objektai http://it.main.lt/tag/mokymosi-objektai-2/

Matematika http://sigmath.eu/en/

http://www.matinfo.lt/?page_id=30

Mokomieji žaidimai  http://europa.eu/kids-corner/index_lt.htm


MOKOMIEJI ŽAIDIMAI

Pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonės „Lietuvių kalba informacinėje visuomenėje“ vykdomą projektą „IRT sprendimų bei turinio, padedančių išsaugoti lietuvių kalbą viešojoje erdvėje, kūrimas bei galimybių jais naudotis sudarymas“ (nr. VP2-3.1-IVPK-12-K-01-005) Lietuvių kalbos institute sukurti du mokomieji lietuvių kalbos kompiuteriniai žaidimai.

Šiais žaidimais tęsiama dar 2007 m. Lietuvių kalbos institute pradėta kurti mokomųjų kompiuterinių žaidimų serija „Kieti riešutėliai“ – tais metais kompaktine plokštele buvo išleistas pirmas žaidimas „Tadas Blinda. Kirčiavimas“. Atsižvelgiant į visuomenės poreikius, naujiems žaidimams pasirinktos dvi aktualios temos – rašyba ir kalbinės raiškos atsargų gausinimas (žodyno turtinimas).

„Kristijonas Donelaitis. Rašyba“ padės įtvirtinti rašybos įgūdžius, pasikartoti rašybos taisykles. Žaidėjai pagal žaidimo siužetą, supintą iš fantazijos ir tikrovės gijų, patirs įvairiausių nuotykių, keliaudami metų ratu po šių dienų Lietuvą drauge su žymiuoju Mažojoje Lietuvoje gyvenusiu ir kūrusiu poetu Kristijonu Donelaičiu ir jo pagalbininku Miku.

„Barbora Radvilaitė. Kalbos turtai“ skirtas išmokti lietuviškų žodžių ir posakių. Žaidėjai atsidurs 16 amžiaus Vilniuje tarp legendinių asmenybių, įsitrauks į galėjusią kadaise nutikti istoriją ir papildys savo žodyno – sinonimų, frazeologijos, vaizdingų posakių atsargas, sužinos visokių įdomybių apie lietuvių kalbos žodžius ir labiau pasitikės savo kalbiniais gebėjimais.
Abu lietuvių kalbos mokomieji žaidimai pasiekiami adresu http://mokymai.lki.lt, taip pat žaidimų svetainėje http://zaidimai.lki.lt

Žaidimų turinį kūrė:
dr. Rita Miliūnaitė – LKI Bendrinės kalbos tyrimų centro vyriausioji mokslo darbuotoja;
Saulius Vasiliauskas – LKI Bendrinės kalbos tyrimų centro jaunesnysis mokslo darbuotojas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą